Достапни линкови

Седум авганистански цивили загинаа во експлозија на бомба


Авганистански официјални претставници соопштија дека седум цивили загинале а осум други се ранети во експлозија на бомба пред маркет за зеленчук во јужен Авганистан.Претставници на локалната болница ги потврдија штетите предизвикани од експлозијата.Засега нема други информации.
XS
SM
MD
LG