Достапни линкови

Јемен- претседателот Салех повика на избори


Јеменски претседател Али Абдула Салех
Претседателот на Јемен Али Абдула Салех изјави денеска дека наскоро ќе се врати дома ,откако беше на медицински третман во Саудиска Арабија. Салех се лечеше од повредите здобиени за време на бомбардирањето на неговата резиденција, во јуни.Тој ја повика опозицијата на избори за да се стави крај на политичката криза во земјата, и изјави дека е подготвен да ја предаде власта , преку легални избори ,а не со воен удар.
XS
SM
MD
LG