Достапни линкови

Заменик претседателот на САД Џо Бајден во посета на Кина


Американскиот заменик претседател Џо Бајден
Американскиот заменик претседател Џо Бајден денеска допатува во посета на Кина, во време кога Кинa остро ја критикува фискалната политика на САД. Бајден е во посета на Кина на покана на заменик-претседателот Кси Џинпинг, кој се очекува да биде следниот претседател нa Кина.
XS
SM
MD
LG