Достапни линкови

Опозицијата бара власта да престане со политичката пресметка


Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски
Старо-новата Влада на Никола Груевски, продолжувајќи со принципот „кој
не е со нас, треба да се уништи“, прави ненадоместлива штета
врз демократските процеси во Македонија и создава
досега незапамтена пракса на брутална пресметка со политичките
неистомисленици,“ се наведува во Заедничко обраќање на политичките партии од Опозициониот фронт
Опозицијата бара Премиерот и Владата веднаш да престанат со ваквата пракса, а во спротивно ќе ги употребеле сите расположливи средства за политичка битка и демонстрирање на граѓански отпор
Тие реагираат на неколку настани кои го обележнаа изминатиот период за кои велат дека се политичка пресметка и елиминаиција на неистомислениците.
XS
SM
MD
LG