Достапни линкови

Во Грција приведени двајца македонски новинари


Новинариите Горан Момироски од Канал 5 и Милена Ѓоргиевска од Вест се приведени денеска од грчката полиција во Лерин, јави Канал 5. Телевизијата јавува дека тие биле приведени додека извршувале професионална задача. Момироски бил приведен затоа што сакал да сними како Македонците во Лерин вадат изводи од матичната служба Момироски и Ѓоргиевска вчера престојувале во леринското село Неред за да известуваат за прославата на празникот Голема Богородица.
XS
SM
MD
LG