Достапни линкови

Израелски воздушни напади врз Појасот Газа


Еден палестинец бил убиен, а 7-мина ранети во израелските воздушни напади во текот на изминатата ноќ во Појасот Газа. Според израелската армија, нападите биле одговор на истрелувањето ракети од палестинските територии кон јужен Израел.
XS
SM
MD
LG