Достапни линкови

Целик - Несигурност за глобалната економија


Претседателот на Светска Банка, Роберт Целик изјави дека европските влади мора да ги реструктуираат економиите за да ја вратат довербата во финансиските пазари, бидејки глобалната економија влегува во нова опасна зона. Целик оцени дека должничката криза во Европа и политичките несогласувања во Вашингтон во врска со американскиот долг, предизвикуваат нов бран на несигурност во врска со глобалната економија.
XS
SM
MD
LG