Достапни линкови

САД: Асад го изгуби легитимитетот


Портпаролот на Белата Куќа Џеј Керни
Сирискиот претседател Башар ал Асад го изгуби легитимитетот, соопшти Белата Куќа по новите насилства во Сирија. Американскиот претседател Барак Обама не се сомнева дека на сирискиот народ би му било подобро без Асад, изјави порпаролот Џеј Керни, подвлекувајќи дека Асад го изгубил легитимитетот по петмесечното крваво задушување на бунтот против режимот.
XS
SM
MD
LG