Достапни линкови

Средба Саркози-Меркел за проблемите во евро-зоната


Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Париз ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел. Двајцата лидери ќе разговараат за тоа како да се унапреди функционирањето на еврозоната, по постојаните сомневања на финансиските пазари за способноста на Европската Унија да ги реши должничките кризи на одредени земји- членки.
XS
SM
MD
LG