Достапни линкови

Гадафи и бунтовниците на преговори во Тунис


Моамер Гадафи
Претставникот на ОН за Либија ќе престојува на разговорите меѓу бунтовниците и владата на Моамер Гадафи, кои ќе се одржат во Тунис.
Претходно, неименуван извор на туниските власти,соопшти дека претставниците на двете завојувани страни се состанале на тунискиот островот Џерба.
Во меѓувреме, бунтовниците соопштуваат дека напредуваат кон главниот град Триполи. А, Гадафи во аудио порака емитувана на либиската државната телевизија, ги повика неговите приврзаници „ да се подготват за борба “.
XS
SM
MD
LG