Достапни линкови

Стафановиќ- Косовските печати да бидат неутрални


Борислав Стефановиќ
Шефот на преговарачкиот тим на Владата на Србија во преговорите со Приштина, Борислав Стефановиќ. Изјави дека печатите од косовска страна не смеат да имаат атрибути на државност и дека мора да бидат статусно неутрални. Во врска во спроведувањето на договорот помеѓу Србија и КФОР за северот на Косово, тој изјави дека договорот засега дава резултати.
XS
SM
MD
LG