Достапни линкови

Рикер на средба со Бесими и Црвенковски


Филип Рикер- заменик помошникот државен секретар во Бирото за европски и евроазиски прашања во Стејт департментот.
Министерот за одбрана Фатмир Бесими ќе оствари средба со Филип Рикер- заменик помошникот државен секретар во Бирото за европски и евроазиски прашања во Стејт департментот. Рикер по разговорот со Бесими ќе има средба и со претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG