Достапни линкови

Поранешниот египетски лидер Мубарак повторно на суд


Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак за време на судењето
Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак се врати во судот за да се соочи со обвинувањата за убиство на демонстрантите.
Мубарак се соочува со смртна казна ако го прогласат за виновен за порачка на убиства на демонстрантите, при немирите во Египет.
Тој е обвинет и за корупција.
XS
SM
MD
LG