Достапни линкови

Во борбите во Јемен, убиени 3-ца војници и 14 екстремисти


јеменски војници
Најмалку тројца војници и 14 екстремисти поврзани со терористичката организација Ал Каеда, биле убиени денеска на југот на Јемен, соопштија јеменските воени власти. Тие јавуваат дека борби се воделе во градот Занџибар престолнината на провинцијата Абиџан која е упориште на исламистичките радикални групи и еден од градовите кои ги зазедоа екстремистите во последните неколку месеци користејки ја политичката криза во земјата.
XS
SM
MD
LG