Достапни линкови

Чавез се вратил во Венецуела, по терапијата во Куба


Чевез пред да отиде на втората хемотерапија, 01 август 2011
Претседателот на Венецуела Уго Чавез се вратил во својата земја, по медицинскиот третман во Куба, јавуваат кубанските медиуми.Чавез беше во Куба за втората хемотерапија. Кубанскиот претседател Раул Кастро го испратил до аеродором претседателот на Венецуела. Чавез беше опериран во Куба на 20 јуни, од тумор на рбетот. Тој во четвртокот изјави дека добро ја поднесува хемотерапијата и ја добива битката против болеста.
XS
SM
MD
LG