Достапни линкови

Сирија- Во Латакија убиени најмалку 23 -ца луѓе


сириски војници
Најмалку 23 луѓе се убиени во нападите на сириските трупи врз крајбрежниот град Латакија, соопштија од сириската опсерваторија за човекови права. Градот бил напаѓан и од копно и од вода. Латакија е најновата мета на сириската војска во обидите да ги задушат протестите против претседателот Башир ал-Асад.
XS
SM
MD
LG