Достапни линкови

Неколку струмичани „заработиле“ привремено слепило на пена парти


Дваесетина струмичани се пожалиле на болки во очите и моментално слепило, откако синоќа биле на „пена парти“, во ноќниот бар во Струмица.
Поради сериозноста на опекотините кои ги добиле на рожницата, четворица од повредените тинејџери се задржани на лекување на Очното одделение во струмичката болница.
На болки во очите се пожалиле и двете танчерки во барот. На забавата неколку пати била испуштена вештачка пена.
XS
SM
MD
LG