Достапни линкови

Убиени шести луѓе во насилства во Дагестан


Шест луѓе биле убиени изминaтата ноќ во руската република Дагестан, соопштијa руските медиуми. Телата на убиените од кои еден бил полицаец, се пронајдени на границата со Чеченија. Еден од убиените е шефот на регионалниот огранок на руската компанија за гас Гаспром. Атентатите врз преставници на власта се чести во Дагестан, каде се активини припадниците на вооруженото исламистичко движење.
XS
SM
MD
LG