Достапни линкови

Во бомбашки напад на полициска станица во Алжир 29 повредени


Архива
Најмалку 30 луѓе се повреднеи во самоубиствен бомбашки напад во алжирскиот град Тизи Узу, соопштуваат болнички извори. Мета на бомбашкиoт напaд била полициската станица во градот, а меѓу повредените осум се полицајци, јавуваат тамошните медиуми. Бомбашот самоубиец со автомобил влегол во станицата, по што ја активирал бомбата. Експлозијата предизвикала огромни матријални штети.
Источнито дел на Алжир од почетокот на летото е мета на напади од сртана на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG