Достапни линкови

Авганистан- Напад врз гувернерот на провинцијата Парван


Гувернерот на Парван
Неколку бомбаши самоубијци и еден вооружан човек го нападнале комплексот на гувернерот на провинцијата Парван во Авганистан, соопштија тамошните власти. Гувернерот изјавил дека се слушнале истрели и најмалку две експлозии во комплексот, додека тој држел состанок. Засега нема инфомации за жртви. Бунтовниците пред извесно време започнаа серија напади врз владини преставници во источниот дел на земјата во близина на границата со Пакистан. Во нападите досега загинаа неколку гувернери и високи владини преставници.
XS
SM
MD
LG