Достапни линкови

САД- се урнала сцена на која се одржувал концерт


Најмалку четири луѓе загинале, а 40 повредени во саботата, кога се урнала сцената на која настапувале во американската држава Индијана. Причина за несреќата е бурата што ја зафатила земјата. На сцената на Саемот во Индијана настапувала музичка група „Sugarland“.
XS
SM
MD
LG