Достапни линкови

Јубилеен дваесет и петти по ред Охридски маратон


Вкупно 22 натпреварувачи, 12 мажи и 10 жени од осум држави ќе учествуваат на годинашниот 25-ти јубилеен Охридски пливачки маратон, што ќе почне денеска во 12 часот од Свети Наум.
На маратонот освен пливачи од Македонија, ќе учествуваат и пливачи од Бугарија, Италија, Аргентина, Канада, Бразил, Шпанија и Хрватска.
Главен фаворит и оваа година е неколкукратниот победник на Охридскиот маратон Петар Стојчев од Бугарија.
XS
SM
MD
LG