Достапни линкови

Египет-Муслиманското братство го предупреди воениот совет


претставници на Муслиманското братство во Египет
Највлијателната египетска исламистичка група, Муслиманско братство, го предупреди воениот совет во земјата, кој моментално ја има власта, да не се меша во процесот на пишување на идниот Устав на земјата. Во соопштението од Муслиманското братство, првпат групата директно го предизвикува воениот совет на Египет од соборувањето на поранешниот претседател Хосни Мубарак во февруари. Парламентарните избори во земјата треба да се одржат годинава.
XS
SM
MD
LG