Достапни линкови

Либија- Бунтовниците се приближуваат до Триполи


Либиски бунтовници
Либиските бунтовници соопштија денеска дека го зазеле градот Гаријан, кој се смета за важно стратешко упориште за напредокот кон Триполи. Гаријан се наоѓа на 80 километри јужно од главниот град Триполи. Бунтовниците исто така се доближиле и до градот Завиџан. Бунтовниците покренаа офанзиа од планискиот појас Нафуса ,обидувајќи се да се приближат на Триполи.
XS
SM
MD
LG