Достапни линкови

Експлозија на бомба во Багдад


Архива
Во експлозија на бомба во западниот дел на Багдад загинале двајца цивили, а 13 се повредени, соопштија тамошните власти. Бомбата експлодирала околу полноќ, соопшти полицијата. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG