Достапни линкови

Грција: пад на економијата од скоро 7 насто


Атина
Грција и натаму е во длабока економска рецесија, покажуваат денеска објавените официјални податоци. Државната агенција за статистика соопшти дека стопанството на Грција падна за 6,9 проценти во вториот квартал во споредба со истиот период лани. Агенциите јавуваат дека ваквиот пад е поради тоа што граѓаните трошат помалку.
XS
SM
MD
LG