Достапни линкови

За нередите во Лондон обвинети 600 луѓе


Полицијата во Лондон денеска соопшти дека против скоро 600 луѓе биле покренати обвинувања за нередите во градот. Во цела Британија за ограбување продавници, палење куќи и автомобили и напади врз полицијата се приведени 1700 луѓе. Судовите во Лондон и во Бирмингем, како што јавуваат агенциите, работеле деноноќно. За време на еднонеделните нереди загинале пет лица.
XS
SM
MD
LG