Достапни линкови

Вчера во Авганистан загинаа 7 војници на НАТО


НАТО денеска во Кабул соопшти дека во вчерашните напади на талибанците загинале седум војници на Алијансата. Прецизирано дека од експлозија на мина во јужниот дел на земјата биле убиени пет американски војници и оти во сличен напад бил убиен еден припадник на францускиот контингент, додека петмина други биле ранети. За седмата жртва нема информации за неговата припадност.
XS
SM
MD
LG