Достапни линкови

Гувернерот на Тексас ќе се кандидира за претседател на САД


Гувернерот на Тексас, Рик Пери, планира да се кандидира во рамките на Репубиланската партија, за претседател на Соединетите Држави. Како што е најавено, Републиканците утре и официјално ќе ја објавеле кандидатурата на Пери.
XS
SM
MD
LG