Достапни линкови

Во Авганистан убиени пет американски војници


Во експлозија на крајпатна бомба во Авганистан, загинале пет американски војници, соопштија од Пентагон. Претходно до НАТО соопштија дека денеска загинале петмина војници, но не соопштија од која националност се,за да потоа потврдат до Пентагон. Убиството на петмината војници доаѓа по неполна недела од загинувањето на 30 американски војници во хеликоптерска несреќа.
XS
SM
MD
LG