Достапни линкови

Напаѓачот на Министерството во Естонија, е мртов


илустрација
Вооружениот напаѓач кој влегол во Министерството за одбрана во Естонија е мртов, соопшти полицијата. Според полицијата, вооруженито човек влегол во зградата, почнал да пука, и се обидел да земе заложници. Властите одбиваат да кажат како загинал човекот, дали се самоубил или бил застрелан од полицијата.
XS
SM
MD
LG