Достапни линкови

Еврозоната не подготвува план за помош на Кипар


Еврозоната не подготвува план за Кипар, чиј рејтинг вчера беше намален од страна на меѓународната рејтинг агенција Фич за два степена, соопшти денеска Европската комисија, која ја оценува економијата на земјата како „здрава“, пренесоа агенциите.
Во оваа етапа не се разгледува план за помош, изјави портпаролката на еврокомесарот за финансиски услуги Шантал Југ.
XS
SM
MD
LG