Достапни линкови

Во најновите насилства во Сирија, 11 жртви


сириски војници
Најмалку 11 луѓе загинале а 16 се повредени во сирискиот град Кајсир во провинцијата Хомс, јавуваат активистите за човекови права. Според нив сириските трупи со тенкови навлегле во градот кој се наоѓа во близина на границата со Турција. Сириските трупи навлегле и во градот Саракеб во провинцијата Идлиб, при што биле повредени десетици луѓе.
Според организациите за човекови права, над 2.000 луѓе се убиени од почетокот на протестити во март.
XS
SM
MD
LG