Достапни линкови

Северна и Јужна Кореа се обвинуваат околу поморската граница


Властите во Северна и Јужна Кореа повторно меѓусебно се обвинуваат за растечките тензии меѓу двете земји околу поморската граница. Јужна Кореа тврди дека севернокорејците извршиле бомбардирања во близина на границата. Севернокорејските власти реагираа на овие обвинувања, тврдејки дека експлозиите одекнале од градежна локација во близина на поморската граница меѓу двете земји, тврдење кое го демантираа јужнокорејците.
XS
SM
MD
LG