Достапни линкови

Медведев и Јанукович ќе разговараат за руско-украинската економска соработка


Димириј медведев
Претседателите на Русија и Украина Димитриј Медведев и Виктор Јанукович денеска треба да се сретнат во рускиот град Сочи. Двајцата лидери би требало да разговараат за економската соработка меѓу двете земји, како и за иднината на руската флота во Црното море. Според официјални извори, двајцата лидери ќе разговараат и за украинската соработка со царинската унија во која членуваат Русија, Казахстан и белорусија.
XS
SM
MD
LG