Достапни линкови

Барак Обама беше домаќин на вечера по повод Рамазан


Американскиот претседател Барак Обама беше домаќин на вечера во Белата куќа по повод муслиманскиот празник Рамазан. Настанот се организираше со цел оддавање почит на жртвите од муслиманска вероисповед од терористичките напади на 11 септември во Њујорк и Вашингтон. Вечерата се организира еден месец пред одбележувањето на десет годишнината од трагичниот настан во кој загинаа 3.000 лица од различни етникуми.
XS
SM
MD
LG