Достапни линкови

Времето денеска сончево и ветровито


Времето денеска ќе биде сончево со засилен ветер од северен правец. Утринската температура се спушти на 16 степени целзиусови, додека дневните температури ќе бидат во интервалот од 22 до 29 степени. Сонце се очекува и во Скопје, по вчерашното дождливо време. Утринската температура го достигна 12 степен, додека дневните температури ќе бидат до 26 степени.
XS
SM
MD
LG