Достапни линкови

Северна и Јужна Кореја си разменуваат артилериски оган


Северна Кореја истрелала три гранати во Жолтото море во близина на границата со Јужна Кореја, јавува јужнокорејската новинска агенција Јонап. Ова е втор инцидент денеска. Претходно Северна Кореја истрелала гранати во правец на Јужна Кореја, по што морнарицата на Јужна Кореја возвратила на оганот.
XS
SM
MD
LG