Достапни линкови

Северна Кореја му честиташе на Груевски за реизборот


Владата на Северна Кореја.
Премиерот на Северна Кореја, Чое Јонг Рим, му го честита реизборот на македонскиот премиер Никола Груевски, пренесува Би Би Си. Премиерот на Северна Кореја му испратил писмо со честитка на Груевски, со желби за успех во работата за развој и просперитет на земјата.
XS
SM
MD
LG