Достапни линкови

Заздравување на светските берзи


Азиските берзи денеска бележат раст, следејки го трендот од вчерашните позитивни резултати во Европа и на Вол Стрит. Јапонскиот Никеи е околу 1 насто во плус, слично како и берзите во Австралија и во Јужна Кореја. Во понеделникот, поради загриженоста од должничките кризи во Европа и во Соединетите Држави, речиси сите светски берзи забележаа голем пад.
XS
SM
MD
LG