Достапни линкови

Нови провокации меѓу Северна и Јужна Кореја


Северна Кореја истрелала гранати во правец на Јужна Кореја. Според јужно-корејското министерство за одбрана, гранатите завршиле во водите кај островот Јеонпјонг, а морнарицата на Јужна Кореја возвратила на оганот. Медиумите во Сеул јавуваат дека гранатите се истрелани веројатно во рамките на воената вежба, која е во тек во Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG