Достапни линкови

Продолжуваат немирите низ Англија


Запалена куќа по немирите во Лондон
Четврти ден по ред не престануваат немирите во градовите низ Англија. Најголем степен на насилство во иминатава вечер е пријавен во Манчестер, каде банди составени од млади момчиња ги кршеле излозите на продавниците, се судриле со полицијата и подметнувале пожар.
Немири имало и во Ливерпул, Вест Бромич, Вулверхемптон и Нотингем.
Во меѓувреме во Лондон биле распоредени 16 илјади полицајци за да спречат појава на нови немири.
XS
SM
MD
LG