Достапни линкови

Раст на азиската берза


Азииските берзи забележаа раст, по добивките низ Европа и на Вол Стрит. Јапонската валута ја зголемила вредноста за 1 процент, а пораст бележат и австралиските и јужно корејските акции.
Берзите вчера забележаа раст во САД и Европа и покрај загриженоста околу должничката криза на двата континента.
XS
SM
MD
LG