Достапни линкови

Меѓународен притисок врз режимот во Сирија


Анти-владините демонстрации во Сирија
Делегации од Бразил, Индија и Јужна Африка денеска ќе се сретнат со сириските власти во Дамаск за да предизвикаат поголем меѓународен притисок врз сирискиот режим за да прекине со крвавите мерки за сузбивање на анти-владините демонстранти.
Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу исто така вчера беше во посета на Дамаск.
XS
SM
MD
LG