Достапни линкови

Убиени најмалку 5 милитанти во Пакистан


Најмалку 5 милитанти беа убиени во западниот дел на пакистансакта покраина Вазиристан, при американски ракетен напад. Локалните безбедносни сили соопштија дека две ракети погодиле едно населено место во близина на Мираншах, кој е главниот град на бунтовничкото подрачје.
XS
SM
MD
LG