Достапни линкови

Обама им одаде чест на жртвите при нападот на хелихоптер во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама
Телата на триесте американски војници и на осумте Авганистанци кои беа убиени, кога нивниот хелихоптер беше соборен во Авганистан пристигнаа во САД. Американскиот претседател Барак Обама присуствуваше на приватната церемонија во чест на жртвите во воздушната база Дове, која се наоѓа на брегот на Атланскиот океан.
Обама оствари средба и со членовите на нивните семејства, при што им изрази соочуство за нивната загуба.
XS
SM
MD
LG