Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локален дожд и засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 23 до 31 степен.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, а ќе има услови за повремен слаб дожд. Утринската температура околу 18, а дневната ќе достигне до 27 степени.
XS
SM
MD
LG