Достапни линкови

Најмалу 30 жртви во најновите насилства во Сирија


протести во Сирија
Сириските војници убиле најмалку 30 луѓе во областите во близина на турската граница и покрај средбата на турскиот министер за надворешни работи и сирискиот претседател Башар ал-Асад. Турскиот министер Ахмет Давутоглу побара од Асад да се стави крај на крвавата пресметка со анти-владините демонстранти.
Сирискиот претседател на Давутоглу му декол дека тие нама да попуштат во справувањето со терористичките групи, јавува сириската новинска агенција САНА
XS
SM
MD
LG