Достапни линкови

Лондон доби нови либиски дипломати


Британскиот секретар за надворешни работи Вилијам Хаг
Британското минисерство за надворешни работи соопшти дека денеска претставниците на либиските бунтовници започнале со работа во амбасадата во Лондон. Британските власти претходно го призна Националниот преоден совет за единствена легитимна власта во Либија, по што денеска новите либиски дипломати започнаа со работа во преставништвото во Лондон.
Денеска и Канада им соопшти на либиските дипломати од режимот на Моамер Гадафи дека имаат пет дена да ја напуштат земјата.
XS
SM
MD
LG