Достапни линкови

ЕУ усвои петти пакет санкции за режимот на Гадафи


Либискиот лидер Моамер Гадафи
Европската унија го усвои петиот пакет санкции кон режимот на либискиот лидер Моамер Гадафи, соопшти француското министерство за надворешни работи. Санкциите се наменети за компании проврзани со режимот во Триполи. На ударот на санкцитите од ЕУ, се вкупно 42 луѓе и 49 компании. Тие мерки ја покажуваат одлучноста на меѓународната заедница да го држи во изолација режимот на Гадафи,соопштуваат од француското министерство.
XS
SM
MD
LG